Osman Gazier

Canımız…
Henüz 21 yaşındaydın, 9 aylık evli, biricik eşin
İlmiye Gazier.
19. Yaşında. 5 aylık hamile. KÖR OLASICA SAVAŞLAR.
Vatan Uğruna o karanlık gecede düşman tarafından vuruldun. Yıllar boyu Yatağa mahkum edildin. Bir gün bile şikayet etmedin. Vatan sağ olsun dedin. Biz seninle hep gurur duyduk. Bizim Canımız oldun. Sık sık seni ziyaret eder elini öptüğümde içim, yansada, azda olsa rahatlıyordum. Günlerden Bir kış günü, elini öptüm çok soğuk olduğunu hissettim. enişteciğim elin soğuk diye sormuştum, yoksa üşüyormusun? evet üşüyorum, nasılda içim sızlamıştı, sana aynı gün, iki çift yün eldiven göndermiştim sana çok sevinmiştin.
Binlerce anı hepsi hüzünlü, acılarla yüklü.
Mekanın cennet olsun.
30. Kasım. 2023. Perşembe günü saat 12.de. Güzelyurt Cami önünde yapılan Askeri törenle, Yuvacık kabristanlığına uğurladık. Biz yıllar boyu senin ve biricik Oğlun Tayfun. Eşin İlmiye Gazier için çok , çok üzüldük. Senin vatan uğruna hayatını feda etmen. Devletler kolay kolay kurulmaz, sen ve mücadele arkadaşların çok bedeller ödediniz. Sana ve senin gibi olanlara nekadar teşekkür etsek azdır. Nefes alabiliyorsak, bu güzel günleri yaşayabiliyorsak senin ve bu uğurda hayatlarını feda edenler. Bize ışık oldunuz, nefes oldunuz. Yaşama sebebimiz oldunuz. Yıllar boyu bir yatakta hayatını idame etmek kolay değil.
Bir güz yaprağı misali. Keşke bu uğurda hayatlarını yitirenler için devletimiz Ve ilgililer, daha çok ilgi, daha çok şefkat gösterebilseydi??? Düşündükçe ne mantığım nede kalbim dayanır. Savaşlar içimi titretiyor. Savaşta hiç kimse kazanmaz. Yok yere yitirilen hayatlar, yok olan değerler. yüreklerde ve bedenlerde ölümsüz yaralar açar, izleri hiç bir zaman silinmeyecek yaralar. Ne büyük acıdır ki bu yaraları sadece yaşayanlar bilir ve ömür boyu çeker.
Ruhun Şad olsun enişteciğim.
OSMAN GAZİER…

Paylaşın:

Leave a Reply

NCB Medya 2020