SAVAŞSIZ BİR DÜNYA

‘Çocuk tüm kimliklerden öte çocuktur çocuklar öldürülürken sessiz kalma utancını kimse bize yaşatamaz’ Dedi Sn. Tayyip Erdoğan. Konuşmalarını dinlerken Herzamanki gibi gurur duydum. Türkiye nin eli her zaman çaresizlerin üstünde . 29 Ekim 100. Yıl CUMHURİYET Bayramını büyük bir heyecanla kutlamak çok büyük bir mutluluktur. Atatürk’ün Atamızın bize armağan ettiği bu çağdaşlığı medeniyeti. Keşke bütün Dünya örnek alsa da bu savaşlar olmasa. Ne zaman nerde bir savaş çıksa benim sol yanım sızlar. Canım yanar. Kalemim çaresiz hiçbir şey yazmak istemiyor. İnsan, insanlar neden bu kadar acımasızdırlar. Çokmu zordur insanların birbirine sarılması. Sevgi ile yaklaşması, yaralarına dokunması sarması.
Din, dil, din, ırk ayırımı yapılmadan, Dünyamızı iyileştirerek savaşlar verilse. Daha nekadar çoluk, çocuk ölecek, yok olacak. Bu silahları kimler yarattı.?
Ah insanlık Ah. Yüzyıllar boyu, bi durmadınız, susmadınız. Toprak da toprak. Doymadınız. Dünyayı ne hale getirdiniz. İnsanlıktan yoksun zavallı beyinler. Birde çağdaş medeni diye geçiniyorsunuz.
Sustum..
Gülüşümü de..
Gözyaşımı da sakladım..
Aynı yeryüzünü paylaştığım..
Yüreği çok uzağımda insanlardan..
Sözün bittiği yerdeyiz.
Sizi Seviyorum…

Paylaşın:

Leave a Reply

NCB Medya 2020