ENMODA FAHRİYE ÖZAY’IN KADINLAR GÜNÜ MESA’JI

Kalemim bazen duygu, duygu, nağme , nağme akar , bir şelale gibi coşmak ister, yaşananların karşısında. Hayata dair ne varsa herkese teşekkür etmek isterim, sağlıklı uyandığım her güne şükrederim. Yıllar boyu çok güzel insanları o sıcacık kalbimle kazandığım, biriktirdiğim, içten samimi duygularıma, Koşulsuz sevgime, şahsıma, yüreğime teşekkür etmek isterim. Ama Sanatçı kimliğime. Bir başka şükrederim, bir başka teşekkür etmek isterim. Ve en büyük teşekkürü 8 Mart emekçi kadınlar günü dolayısı ile ENMODA nın bana sunmuş olduğu armağana, milyonlarca teşekkürlerimi sunarım… Doğru atılan adımlarla ve doğru insanlarla.
Ekilen her şeyin zamanı gelince hasadı alınır.
Geceye yenilmeyen her insana,
ödül olarak bir sabah,
bir gündüz ve bir güneş vardır.
Emekleri ile dünyayı güzelleştiren, görülen ya da görülmeyen her yükü omuzlayan emekçi kadınların günü…
Unutmayın ki kadınlar oldukça yarınlar daha güzel.….
Sadece bir gün değil her gün kıymeti bilinmeli kadınların, kadınlara eziyet edilmediği, canına kıyılmadığı, değerinin daha çok bilindiği güzel günler görmek dileğimdir. Bu kadar güzel bir okadar anlamlı bir günde ENMODA ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Enmoda kaleminden.
Fahriye Özay ‘ın Kadınlar Günü mesajı.
Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada sosyal, ekonomik, kültürel, ve politik başarılarını
kutlamak ve cinsiyet eşitliğine dair farkındalığı artırmak için bir fırsat sunar. Bu özel gün kadınların toplumsal hayatta karşılaştıkları zorluklara dikkat çekerken, aynı zamanda eşitlik adalet, barış, ve kalkınma yönünde attıkları adımları da öne çıkarır. Tarih boyunca kadınlar, toplumları dönüştüren ve gelecek nesiller için yollar açan önemli başarılara imza atmışlardır. Ancak hala pek çok yerde cinsiyet eşitsizliği ve kadına yönelik, şiddet gibi sorunlarla karşı karşıyayız . Bu nedenle Dünya Kadınlar Günü bu konularda uluslar arası bilinç ve eylem birliğini teşvik eden önemli bir gündür.Kadınların işgücündeki katılımından bilime, teknolojiye, sanata ve politikaya kadar her alanda daha fazla temsil edilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Kadınların seslerinin duyulması karar alma süreçlerine aktif olarak katılmaları ve hak ettikleri saygı ile fırsatları elde etmeleri için çaba göstermek hepimizin sorumluluğudur. Bu vesile ile, toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşma yolunda mücadele eden, her gün dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışan tüm kadınları selamlıyor, desteklerimizi sunuyoruz. Daha adil, eşitlikçi ve kapsayıcı bir dünya yaratma yolculuğumuz , kadınların katkılarını ve başarılarını kutlamak bu yolda ilerlememizi, sağlayacak ilham kaynağımızdır. Unutmayalım ki cinsiyet eşitliği sadece kadınların değil, tüm insanlığın yararınadır. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Birlikte her alanda eşitlik ve adaleti sağlamak için çalışmaya ve birbirimizi desteklemeye devam edelim.
ENMODA çalışanlarına, özellikle Enmoda direktörü Sevgili Özer Akkeleş’e katkılarından dolayı milyonlarca teşekkürler…
Sizi Seviyorum.

Paylaşın:

Leave a Reply

NCB Medya 2020